Riepas, kas nespēj veikt savu darbu, nebūs par labu jūsu automašīnai. Galu galā, jūsu riepas ir vienīgais, kas stāv starp jūsu automašīnu un ceļu. Tas ir iemesls, kāpēc jūsu riepām jābūt vislabākajā stāvoklī, lai jūs varētu būt pārliecināti par savu drošību, kā arī parūpēties par citu autovadītāju drošību.

Bet galvenais jautājums ir, cik ilgi riepas ir derīgas? 

Godīgi sakot, tas ir ir atkarīgs no dažādiem faktoriem. Vidējais riepu komplekts var ilgt 4 līdz 5 gadus vai 60 000(96,000 km) līdz 75 000(120,000 km) jūdzes. 

Tomēr ir vairāki svarīgi faktori, kas var ietekmēt jūsu riepu kopējo kalpošanas laiku. 

Svarīgi faktori, kas ietekmē to, cik ilgi jūsu riepas spēs izturēt

Ir vairāki galvenie faktori, kas var ietekmēt riepu ilgmūžību:

Transportlīdzeklis 

Jā, transportlīdzekļa veids, kurā tiek izmantotas riepas, ir ļoti svarīgs, vai riepas spēsiet izmantot ilglaicīgi vai nē. 

Kravas automašīnu un apvidus auto riepas mēdz pārvadāt lielāku svaru salīdzinājumā ar parasta sedana riepām. Tas nozīmē, ka, ja jūs neizmantojat pareizās riepas savam transportlīdzeklim, tās nolietosies ātrāk nekā parasti. 

Ir arī gadījumi, kad patiešām nav skaidra un konkrēta skaidrojuma par to, kāpēc konkrēta automašīnas modeļa riepas ilgst ilgāk par cita modeļa riepām. Pētījumi atklāja, ka daži Honda CRV modeļi ir cietuši no priekšlaicīgiem riepu bojājumiem un nodiluma, un cieš no riepām, kas tikai palielina ceļu satiksmes negadījumu vai gaisa izplūšanu no riepas risku. 

Ražotājs 

Parastas riepas ir izstrādātas, lai veiktu savu darbu līdz 60 000(96,000 km) jūdzēm. Ir riepu ražotāji, kas sniedz garantiju līdz pat 80.000(130,000 km) jūdzēm vai vairāk, kas parāda viņu ticību, ka viņu riepām būs ilgs mūžs, ja ir runa par riepu dizainu, izgatavošanas veidu un tehnoloģijā, kas tiek izmantotas. Ir arī riepas, kuras spēj kalpot līdz pat 30 000(48 000 km) jūdzēm. 

Ziemas riepas Hankook
Hankook ziemas riepas

Arī diezgan lielu lomu spēlē riepu ilgmūžībā, kuru jūs varat iegādāties Silux automašīnu detaļu tiešsaistes veikalā, kāda veida riepas jūs iegādājaties. Piemēram, riepas ar īpaši augstu veiktspēju var ilgt gandrīz par pusi vairāk no jūdžu skaita salīdzinot ar ģimenes automašīnu riepām. Turklāt ziemas un vasaras un vissezonas riepas lepojas ar dažādiem nolietojuma pakāpes indikatoriem, līdz ar to arī to lietošanas ilgums ir atšķirīgs. 

Jūsu dzīvesvieta 

Neskatoties uz jūsu transportlīdzekli un riepu ražotāju, kur jūs dodaties ar savu auto ir viens no faktoriem, kuru jums vajadzētu apsvērt, ja jūs vēlaties zināt, cik ilgi jūsu riepas izturēs.

YouTube video
Video: Sailun pret Michelin! Vai budžeta klases riepas spēj uzvarēt prēmium?

Riepu nodilums mainīsies atkarībā no konkrētā apgabala pa kuru jūs braucat, kā arī no reģiona, kurā jūs dzīvojat. Ja temperatūra ir zema, būs mazāks spiediens uz riepām, kas var novest pie izpūstām, tukšām riepām, kā arī galu galā novedot pie riskantiem braukšanas apstākļiem. Bet ārkārtīgi augsta temperatūra var radīt lielāku berzi starp ceļu un jūsu riepām. Palielināta siltuma emisija, kas nāk no riepām, var būt riskanta, ja tās nav pareizi piepūstas vai ir bojātas vai saplaisājušas. 

Siltākas temperatūras un saules gaismas iedarbība var arī saīsināt jūsu riepu kalpošanas laiku, tāpēc riepām, kas tiek izmantotas siltākā klimatā ir jānomaina riepas biežāk. 

Bet neatkarīgi no jūsu dzīvesvietas, vislabāk būtu izvairīties, ja tas ir iespējams, no grants ceļiem, bedrēm un bojātiem ceļiem. Padomājiet par to šādi. Ja jūsu drošība ir garantēta, tas, visticamāk, garantē arī jūsu riepu drošību.

Motoreļļas maiņa

Neiedziļinoties detaļās, varam definēt, ka motoreļļas ir metāla virsmu aizsargs vai protektors. Tās uzdevums ir samazināt berzi starp dzinēja mehāniskajām detaļām, kas saskaras viena ar otru. Ja jums tas šķiet maz, ziniet, ka tā dara daudz vairāk.

Lasiet vairāk, noklikšķinot uz saites tekstā.

Braukšanas stils

Lielākā daļa no jums noteikti pazīst kādu, kurš mīl braukt tā it kā viņš būtu sacīkstēs. Šiem cilvēkiem ir lielāka iespēja novalkāt riepas ātrāk. Ja jūsu transportlīdzeklī regulāri atrodas smaga krava, agresīvi braucat pa bedrēm un pāri mākslīgajiem ceļa izciļņiem, kā arī asas paātrinājuma maiņas tiek veiktas, tas radīs lieku spriedzi jūsu riepām. 

Neskaitot tikai braukšanas stilu, cik daudz jūs braucat viena gada laikā, var arī samazināt jūsu riepu veikšanas spējas ilgumu. Amerikāņu autovadītāji vidēji var nobraukt no 13 000(20 000 km) līdz 14 000(22 000 km) jūdzēm gadā. Tomēr ir arī tie, kas brauc mazāk vai vairāk viena gada laikā. 

Apkopes regulāra veikšana 

Jums ir pareizi jāveic riepu apkope, ja vēlaties pagarināt jūsu riepu lietošanas ilgumu. 

  1. Pārbaudiet riepu spiediena līmeni katru mēnesi. Izpētiet lietošanas instrukciju vai īpašus marķējumus, lai noskaidrotu ieteicamo gaisa spiediena daudzumu. 
  2. Pārbaudiet savu riepu līmenisko projekciju un balansu katru gadu. Ja riteņi nav izlīdzināti vai ir nesabalansēti, tas var izraisīt neregulāru protektora nodilumu, saīsinot jūsu riepu kalpošanas laiku.
  3. Regulāri veiciet jūsu riepu protektora griešanu. Atkal, jūs varat pārbaudīt sava transportlīdzekļa lietošanas instrukciju, lai uzzinātu, cik bieži jums vajadzētu veikt šo procesu. Eksperti iesaka, ka jums vajadzētu veikt riepu protektora griešanu ik pēc 5000(8000 km) līdz 7000(11 000 km) jūdzēm. 
  4. Regulāri pārbaudiet jūsu riepu protektora nodilumu. Bojāti vai nolietoti protektori var būt ļoti bīstami, jo tie var ietekmēt laicīgu auto apstādināšanu, kā rezultātā var rasties autoavārijas. Tas ir kaut kas, ko jūs varat veikt pats, izmantojot tā saukto ceturkšņa testu. Jums būs nepieciešams viens ceturtdaļas dolārs, kas ir jāievieto riepas protektora šķirbā. Kad redzat visu Džordža Vašingtona galvu, riepu protektors ir zem vai pie 4/32″, un tām riepām drīz ir nepieciešama nomaiņa. Jūsu transportlīdzeklis neizies ceļu pārbaudi, ja tas ir 2/32″.
  5. Vienmēr pārbaudiet jūsu riepas, vai tās nav bojātas, kā arī novecošanās pazīmes, ieskaitot nevienmērīgs nodilums, gaisa burbuļi, zems protektora dziļums un plaisas. 

Jūsu riepu vecums 

Neatkarīgi no protektora dziļuma, ja jūsu riepas jau ir vecākas par 6 gadiem, iespējams, apsveriet iespēju nomainīt tās. Tas ir tāpēc, ka riepas gumijas savienojumi pēc kāda laika pasliktinās, kas var izraisīt puvi. Šī sausā puve ir iemesls, kāpēc jūsu riepas tiek pakļautas protektora atdalīšanas un izpūšanās procesiem. 

Riepu un transportlīdzekļu ražotāji parasti iesaka nomainīt savas riepas, ja tās ir 6 līdz 10 gadus vecas, neatkarīgi no tā, kāds ir to protektora dziļums. Tomēr daudziem autovadītājiem riepu protektors mēdz nolietoties pat pirms to riepas sasniedz šo vecumu.

Raksti no tās pašas kategorijas:

Pēdējās izmaiņas lapā:

Vietnes karte: