Jūs domājat, ka mēs runājam par degvielu. Jā, jo, ja runājam par šķidrumiem un dzinējiem, tā ir pirmā lieta, kas mums nāk prātā, vēl jo vairāk dzesēšanas šķidrums. Tas notiek tāpēc, ka diemžēl mēs mēdzam nepareizi apsvērt motoreļļas (https://www.silux-auto.it), smērvielu sistēmas nozīmi, kas pat vairāk nekā viss ir mūsu automobiļa labas veselības garants.

Kas ir motoreļļa

Neiedziļinoties detaļās, varam definēt, ka motoreļļa ir metāla virsmu aizsargs vai protektors. Tās uzdevums ir samazināt berzi starp dzinēja mehāniskajām detaļām, kas saskaras viena ar otru. Ja jums tas šķiet maz, ziniet, ka tā dara daudz vairāk.

Motoreļļas
Vieta, kur tiek mainīta motoreļļa

Patiesībā tā ir būtiska mehānismu dzesēšanai, jo tā “pārnes” siltumu no karstajām zonām uz aukstajām, saglabājot mehāniskos komponentus tīrus. Īsāk sakot, motoreļļa ir elements, ko nedrīkst novērtēt par zemu, un tāpēc mēs vēlamies sniegt jums dažus padomus, lai izvēlētos jums piemērotāko.

Motoreļļas etiķete: kā saprast tās specifikācijas

Motoreļļas specifikācijas parasti apzīmē ar saīsinājumu, kas raksturo tās īpašības un to, kam tā ir paredzēta. Tie nav nejauši, bez kritērijiem izvēlēti parametri: katrai no šīm specifikācijām ir veikti daudzi testi laboratorijā un uz ceļa, lai saprastu to piemērotību un piemērotību. Izpratne par to, kas rakstīts uz marķējuma, ir pirmais solis pareizas izvēles izdarīšanā.

Motoreļļas Motul
Motoreļļas Motul Synergie+ 6100

Izlasiet arī šo rakstu: Gumijas zābaku paplātes stiprās un vājās puses

Kā izvēlēties motoreļļu

Katrs dzinējs ir atšķirīgs, un tam ir atšķirīgas eļļošanas vajadzības. Sākotnējo informāciju īpašnieks var atrast transportlīdzekļa īpašnieka rokasgrāmatā. Jo īpaši tā attiecas uz API – ACEA – ražotāju specifikācijām. Tās ir būtiskas specifikācijas, jo tajās ir noteiktas minimālās prasības, kas izmantojamas ar automašīnā uzstādītā dzinēja tipu. Otra īpašība, kas jāņem vērā, ir SAE viskozitāte, kas vienmēr ir norādīta brošūrā un palīdz noteikt blīvuma pakāpi, kas ir noderīga motora pareizai darbībai. Pamatojoties uz mainīgiem faktoriem, piemēram, āra temperatūru (atsauces tabula parasti ir norādīta bukletā).

Lai izvēlētos vispiemērotāko motoreļļu, iesakām.

  • skatiet sava transportlīdzekļa īpašnieka rokasgrāmatā, sadaļā par smērvielām;
  • Norādiet pareizo viskozitāti;
  • Norādiet ražotāja pieprasītās specifikācijas (piemēram, ACEA u. c.).

Vēl viena lieta, ko varat darīt, lai pasargātu dzinēja veselību: kā pārbaudīt degvielas līmeni.

Kā jau minējām, labai motoreļļai ir būtiskas funkcijas gan tās pareizai darbībai, gan arī tās aizsardzībai pret nolietojumu un laika ritējumu. Nomaiņa jāveic periodiski, un tā parasti tiek veikta kupona laikā. Papildus šai regulārai praksei, kas jāveic pēc mehāniķa norādījuma, ir labi bieži pārbaudīt eļļas līmeni un papildināt to katru reizi, kad tas ir nepieciešams, ja līmenis ir nokrities zem minimālā.

Pārbaudot, eļļas līmenis tvertnē katrā transportlīdzeklī var atšķirties. Visizplatītākā metode neapšaubāmi ir mērīšana un kontrole ar mērtraukiem. Tas jādara, kad motors ir auksts: izņemiet mērlenti, notīriet to, atkal ievietojiet un ievietojiet atpakaļ. Eļļas atstātajai pēdai jābūt starp minimālo un maksimālo atzīmi.

YouTube video
Kā nomainīt motoreļļu

Spilvens: ir dažos motociklu tipos: tas ir caurspīdīgs logs, caur kuru var redzēt eļļas līmeni.

Neatkarīgi no tā, kādu metodi esat ieviesis dzinēja eļļas pārbaudei, vienmēr jāatceras, ka to ir ieteicams veikt, kad dzinējs ir auksts: spiediens var simulēt augstāku eļļas līmeni nekā patiesais. Turklāt, lai izvairītos no nepareiziem mērījumiem, šī darbība vienmēr jāveic uz līdzenas virsmas, bez slīpumiem vai šķēršļiem zem riteņiem. Turklāt ir jāizmanto tāda paša tipa motoreļļa.

Ja joprojām šaubāties par dzinēja eļļas maiņu, atsauce vienmēr ir viena un tā pati – īpašnieka rokasgrāmata. Savukārt, ja jums ir aizdomas, ka ir nepieciešama pilnīga eļļas nomaiņa, paļaujieties uz profesionāļa palīdzību: ne jau pati nomaiņa ir sarežģīta, bet gan izlietotās eļļas precīza utilizācija, lai izvairītos no piesārņojuma.

Raksti no tās pašas kategorijas:

Pēdējās izmaiņas lapā:

Vietnes karte: