Vai automašīnas aizmugurējos lukturus ir iespējams izmantot, lai identificētu automašīnu? 

Iedomājieties, ka braucat lietus naktī. Pēkšņi tieši aiz jums piebrauc automašīna ar izslēgtiem lukturiem. 

Zinot, cik bīstams tas ir, jūs vēlaties identificēt transportlīdzekļa modeli un marku, lai varētu par to attiecīgi ziņot policijai. Taču, lai to izdarītu, jums ir jāzina, kāda veida automašīna tā ir, lai jūs varētu sniegt iestādēm pietiekami daudz informācijas un palīdzēt atrast tās vadītāju. 

Daudzi autovadītāji apzinās, cik svarīgi ir naktī izmantot aizmugurējos lukturus, taču ne daudzi zina, ka tos var izmantot, lai atpazītu automašīnu. Iemācoties atpazīt automašīnas pēc to aizmugurējiem lukturiem, jums būs vieglāk noteikt transportlīdzekļa ražotāju neatkarīgi no laika, pat vājā apgaismojumā. Tā ir būtiska informācija, kas var glābt dzīvību. 

Daudzi autovadītāji apzinās, cik svarīgi ir naktī izmantot aizmugurējos lukturus, taču ne daudzi zina, ka tos var izmantot, lai atpazītu automašīnu.

Soļi, kā identificēt automašīnu, izmantojot tās aizmugurējos lukturus

Aizmugurējie lukturi ir viens no svarīgākajiem jebkura transportlīdzekļa elementiem. Tie ne tikai palīdz autovadītājiem labāk redzēt naktī, bet arī brīdina citus autovadītājus ikreiz, kad transportlīdzeklis pagriežas vai apstājas. Šā iemesla dēļ ir obligāti jāiemācās atpazīt automašīnu pēc tās aizmugurējiem lukturiem. 

Lūk, kas jums jāuzmanās, mēģinot atpazīt transportlīdzekli pēc aizmugurējiem lukturiem. 

  • Labi aplūkojiet aizmugurējo lukturu formu. Šiem lukturiem var būt visdažādākās formas, taču bieži tie ir taisnstūra vai apaļi. Transportlīdzeklis ar diviem apaļiem aizmugurējiem lukturiem, visticamāk, ir SUV vai kravas automašīna. Tas, visticamāk, ir automobilis, kas ir taisnstūra formas. Bet, protams, vienmēr būs izņēmumi no šī noteikuma. Ja neesat pārliecināts, kāda veida transportlīdzeklis tas ir, ir jāpārbauda pārējās tā pazīmes. 
  • Pievērsiet uzmanību transportlīdzekļa izmēram, jo tas arī palīdzēs jums to identificēt. Ja tas pieder pie mazākiem automobiļiem, visticamāk, tas ir kompakts automobilis. Ja tas ir liels, transportlīdzeklis, iespējams, ir pilna izmēra automobilis.
  • Pārbaudiet automašīnas aizmugurējo lukturu krāsu. Transportlīdzekli var atpazīt pēc tā apgaismojuma krāsas. Piemēram, ja tas ir sarkans, visticamāk, tas ir vieglās automašīnas lukturis. Ja tas ir balts, tas, visticamāk, ir kravas automobilis vai apvidus automobilis. 
  • Visbeidzot, apskatiet automašīnas aizmugurējo lukturu novietojumu. Transportlīdzekli var identificēt arī pēc lukturu izvietojuma. Piemēram, ja gaisma atrodas transportlīdzekļa kreisajā pusē, tas, iespējams, ir Āzijas vai Eiropas modelis. Ja automašīna ir no Ziemeļamerikas, aizmugurējais lukturis, visticamāk, atradīsies labajā pusē. 
YouTube video

Braukšana vājā apgaismojumā var būt diezgan riskanta, un pēdējais, ko vēlaties, ir braukt kopā ar negodprātīgiem un bezrūpīgiem autovadītājiem. Tomēr, izmēģinot savu jauno prasmi atpazīt automašīnu, izmantojot tās aizmugurējos lukturus, jūs varat daudz ko mainīt un pat izglābt dzīvību. 

Raksti no tās pašas kategorijas:

Pēdējās izmaiņas lapā:

Vietnes karte: