Pastāv izplatīts maldīgs priekšstats par reģenerācijas siksnu un vilkšanas virvi, un vairumā gadījumu šie divi izstrādājumi tiek pārdoti kā vienādi produkti. 

Taču, lai gan reģenerācijas un vilkšanas siksnas var izskatīties ļoti līdzīgas, tām ir raksturīgas iezīmes un mērķi, kas tās atšķir vienu no otras.

Galvenā atšķirība starp abām ir tā, ka vilkšanas siksnai abos galos ir lieli metāla āķi, kas paredzēti piestiprināšanai pie važas un vilkšanas punktiem. No otras puses, atkopšanas siksnās šādus āķus nevar atrast.

Galvenās atšķirības starp glābšanas siksnām un vilkšanas virvēm

Ir ļoti svarīgi zināt galvenās atšķirības starp glābšanas siksnu un vilkšanas siksnu. Tādējādi jūs varat būt pārliecināts, ka iegādājaties rīku, kas ir piemērots konkrētajam darbam. 

Kā liecina to nosaukumi, vilkšanas siksnas ir īpaši paredzētas vilkšanai, un tās nekādā gadījumā nedrīkst izmantot izcelšanai. Vilkšanas siksnas piestiprina pie vilkšanas āķiem un D-veida gredzeniem vai važas, lai vilktu citu transportlīdzekli. 

Vilkšanas virvi
Vilkšanas virvi ir neaizstājams palīgs jebkurā neparedzētā situācijā uz ceļa

Galvenais iemesls, kādēļ nekad nevajadzētu izmantot vilkšanas siksnas, ir tas, ka šīs siksnas neizstiepjas. Tas nozīmē, ka pastāv iespēja, ka tās atvienosies vai pārtrūks, kā rezultātā savienotais āķis var aizlidot. Atsevišķos gadījumos tas var būt diezgan bīstami, un, vēl ļaunāk, tas var pat izraisīt nāves gadījumus. 

Atjaunošanas siksniņas atšķiras ar to, ka to materiāli ir elastīgi un ļauj tiem izstiepties. Šīs atkopšanas siksnas būs viegli atpazīt, jo abos to galos ir cilpas, kas piestiprinātas pie rāmja vai atkopšanas punktiem, kuri parasti ir uz kravas automašīnu buferiem vai zem kravas automašīnām. 

Tomēr svarīgāka ir reģenerācijas siksnu stiepšanās īpašība, jo šīs siksnas sākotnēji stiepjas līdz maksimumam, pirms automašīna tiek vilkta, jo tā mēģina atgriezties sākotnējā stāvoklī. Vēl svarīgāk ir tas, ka šīm siksnām nav piestiprinātas metāla detaļas vai āķi, un tas padara tās drošas, ja tās nejauši atvienojas. 

Vienkārši runājot, vislabāk ir izmantot glābšanas siksnas, lai izvilktu iestrēgušu transportlīdzekli. Savukārt, lai vilktu brīvi braucošu automašīnu, jāizmanto vilkšanas virve

Lietas, kas jāņem vērā, iepērkoties par atgūšanas siksnām vai vilkšanas virvēm

Kā minēts iepriekš, elastība ir vissvarīgākais faktors, kas jums būtu jāņem vērā, iegādājoties atveseļošanās siksnu. Jums būs svarīgi, lai reģenerācijas siksna varētu izstiepties, nesalūstot. Taču neatkarīgi no tā, vai iegādājaties reģenerācijas siksnu vai vilkšanas siksnu, jums ir jānodrošina, lai tās platums un garums atbilstu jūsu īpašajām vajadzībām. 

Pēc tam, kad esat sašaurinājis savu izvēli pēc siksnas izmēra, jums vajadzētu pievērst uzmanību uzņēmuma reklamētajam reitingam. Lielākoties tā ir pārrāvuma izturības spēja, nevis tas, ko tā spēj vilkt. Jums jāzina arī siksnas transportlīdzekļa kategorija, kas norāda, ko tā var vilkt. 

YouTube video
Atšķirība starp atkopšanas virvi un vilkšanas virvi

Ja pērkat vilkšanas siksnu, jums jāpārliecinās, ka āķi abos galos ir izgatavoti no augstākās kvalitātes materiāla. Jūs nevēlaties, lai jūsu āķis salūztu vai salūztu tieši tad, kad mēģināt vilkt automašīnu. 

Vēl viens faktors, kas jums būtu jāņem vērā, ir izturība, jo jūs vēlaties iegādāties produktu, kas ir ūdensizturīgs un izturīgs pret laikapstākļiem, lai jūs varētu būt pārliecināts, ka tas kalpos pēc iespējas ilgāk. Ja kādreiz plānojat bieži izmantot atgūšanas vai vilkšanas siksnu, pārliecinieties, ka tā ir izturīga un izturīga, jo īpaši, ja plānojat braukt bezceļa apstākļos. 

Kā pareizi lietot atgūšanas vai vilkšanas siksnas

Glābšanas vai vilkšanas, ko varat iegādāties Silux interneta veikalā, siksnas izmantošana var šķist vienkārša un vienkārša. Tomēr, rīkojoties nepareizi, var sabojāt savu automobili vai, vēl ļaunāk, apdraudēt cilvēka dzīvību. Jūsu konkrētajā situācijā var būt jāveic dažādi pasākumi, taču turpmāk ir izklāstītas vispārīgas vadlīnijas, kas jāievēro, lietojot reģenerācijas siksnu vai vilkšanas virvi. 

Vilkšanas virvi
Automašīnas dažreiz tiek salauztas, un šajos gadījumos vilkšanas virve ir neaizstājams instruments

1. Pārliecinieties, ka vilkšanas siksna var vilkt jūsu kravu. 

Pirms piestiprināšanas pie automašīnas noskaidrojiet, kādam faktiskajam lietderīgās slodzes svaram ir paredzēta vilkšanas siksna. Rūpīgi pārbaudiet siksnu, lai pārliecinātos, ka tai nav plīsumu, kas varētu padarīt to vāju. 

2. Atrodiet vilkšanas āķi uz automašīnas, kuru vēlaties vilkt. 

Parasti vilkšanas āķi parasti atrodas transportlīdzekļa priekšpusē. Aizmugurē, iespējams, atradīsiet uztvērēju, pie kura pieslēdzas vilkšanas siksna. Šīs parasti ir vienīgās daļas, kur vajadzētu piekabināt automašīnu, jo, to darot citur, var tikt bojāts transportlīdzeklis. Ja uz automašīnas nav redzams neviens vilkšanas āķis, siksnu var savienot ar automašīnas rāmi. Tomēr dariet to tikai tad, ja nav citu iespēju. 

3. Pievienojiet vilkšanas siksnu. 

Savienojiet vilkšanas āķi ar siksnas vienu galu. Ja izmantojat virvi, kuras galā ir cilpa, šī cilpa ir jāizvelk caur āķi. Pārējā siksnas daļa jāizvelk caur cilpu. Vēlreiz pārbaudiet, lai pārliecinātos, ka āķa atvērtais gals ir vērsts uz leju, lai novērstu nejaušu atkabināšanos. 

4. Pārvietojiet transportlīdzekli. 

Transportlīdzeklis, kas tiks velkams, ir jānovieto netālu no velkamā transportlīdzekļa. Pievienojiet tam siksnas otru galu, izpildot iepriekš minētās darbības. 

5. Pārslēdziet velkamo transportlīdzekli neitrālā režīmā.

Pēc tam, kad vilktais transportlīdzeklis ir novietots neitrālā stāvoklī, pārliecinieties, ka šajā automašīnā atrodas kāds cilvēks. Brauciet ar otru transportlīdzekli lēni un esiet īpaši uzmanīgi, ja siksnai ir daudz vaļīguma. Izvairieties no straujām kustībām, kas var sabojāt āķus, siksnas un transportlīdzekļus. Ja jūtat pārāk lielu pretestību, vēlreiz pārbaudiet, vai viss ir pareizi piestiprināts un vai izmantojat situācijai piemērotu siksnu. 

6. Esiet piesardzīgi, kad apstājaties. 

Transportlīdzeklim, kas velk vilkšanu veic, pakāpeniski jāsamazina ātrums un jānodrošina, lai persona, kas atrodas velkamajā transportlīdzeklī, būtu gatava vajadzības gadījumā izmantot bremzes. Ja vilksiet automašīnu lejup pa kalnu, vadītājam transportlīdzeklī jāpievērš pastiprināta uzmanība. 

7. Pēc ierašanās galamērķī noņemiet visus āķus. 

Pēc tam, kad ir atvienota un noņemta atgūšanas siksna vai vilkšanas virve, ir jānoņem arī visi piederumi, piemēram, važas. Uzglabājiet siksnu drošā vietā, lai tā būtu gatava turpmākai lietošanai. 

Raksti no tās pašas kategorijas:

Pēdējās izmaiņas lapā:

Vietnes karte: